רכב חשמלי קטן

השנים הבאות יביאו רמה חדשה של היצע מכוניות חשמליות קטנות. אם העשור האחרון עסק בהדגמה שכלי רכב חשמליים יכולים לעבוד עבור משפחות ועסקים, בדרך כלל כחלק ממשקי בית של שתי מכוניות וציי רכב, נראה שהשנים הקרובות אמורות להראות שהם יכולים להיות משתלמים – ובני-קיימא – כמכוניות סופר-מיני ועירוניות עם מחירים מפתים באמת וטווח חשמלי אמיתי שמתאים לעולם האמיתי.

מכוניות קטנות הן כבר זמן רב בין המכוניות הפופולריות ביותר בישראל ולכן המכוניות החשמליות הקטנות  והזולות ביותר יפעלו גם הן לפי המתכון הזה. עד כה המחירים הגבוהים של רכבים חשמליים הפריעו או עכבו את התפשטות הרכבים החשמליים הקטנים. הרי הגודל הקומפקטי, הזריזות והביצועים של מכוניות חשמליות קטנות לא יכלו להתאים יותר לכבישים הקטנים והעירוניים של ארצנו היפה. פשוט שעד כה לא היו יותר מדי רכבים חשמליים קטנים.

הסוללות יקרות ויושבות בקלות רבה יותר ברכבים בתצורת SUV, מה שאומר שראינו את רוב החידושים בגזרות הגדולות יותר כגון רכבים חשמליים.

סיבה נוספת שמייצרים קודם רכבים חשמליים גדולים יותר היא כלכלית נטו. החזר ההשקעה על רכבים יקרים יותר הוא מהיר יותר.

אחרי שהטכנולוגיות הוכיחו את עצמן בדגים הגדולים והיקרים יותר רק אז הן עוברות ליישום בדגמים של רכבים חשמליים קטנים.

למרות זאת, יש כבר אפשרויות טובות בחוץ אם אתה רוצה לנהוג ברכב חשמלי קטן שלא תופס יותר מדי מקום חנייה. אם רוב הנסיעה היא עירונית הדבר ישפר את טווח הנסיעה החשמלי בזכות הבלימה הרגנטיבית

בדקנו ודירגנו את 5 רכבים חשמליים קטנים, מקווים שתמצאו פה את הרכב החשמלי הקטן הבא שלכם.

רכב חשמלי קטן פיג'ו e-208

הבחירה שלנו
peugeot 208 2023-1
PEUGEOT
Peugeot 208 2024 – פיג'ו 208
5/5
מחיר החל מ 187,633 ₪

יתרונות: טווח סוללה טוב למחיר, נסיעה נוחה, ביצועים נאים.

חסרונות: מתלים רכים משפיעים על יציבות הגוף במהירות, כמה חומרים באיכות נמוכה, מושבים אחוריים צפופים מעט.

כסופרמיני מסורתית בעלת מנוע בעירה, פיג'ו 208 לא עושה הרבה כדי לבלוט מהקהל. עם זאת, במסווה חשמלי לחלוטין, בודקי הדרך שלנו מעריכים שזו אחת המכוניות הקטנות המושכות ביותר שיש. זאת הודות לתמהיל שלה של טווח שמיש באמת, ביצועים חזקים, ערך, פרקטיות, סגנון, איכות נתפסת, ואחרון חביב, משיכה לנהג.

חלל הפנים העשיר והמיוחד של פיג'ו זה מה שמייחד אותה באותה מידה כמו המרכב המסוגנן. הפרקטיות שלה משתווה לזו של רנו זואי (לא זמינה כרגע בארץ)וטובה מזו של המיני החשמלית.

פיאט 500 חשמלית רכב קטן

הבחירה שלנו
fiat-500
FIAT
Fiat 500 2024 – פיאט 500
5/5
מחיר החל מ 129,900 ₪

יתרונות: עיצוב נאה, טכנולוגיה אמינה, מתנהג היטב במהירות גבוהה

חסרונות: תנוחת נהיגה גבוהה מדי, טווח אמיתי מוגבל, מיקום דוושה גרוע

מגוון הדגמים של פיאט מבלבל כעת מעט, מכיוון שהמכונית הישנה חיה בתור פיאט 500 היברידית (למרות היותה היברידית מתונה בלבד). האחד שאתה רוצה, לעומת זאת, הוא ה-500 החשמלי החדש יותר. זה אולי נראה מוכר, אבל רק כשאתה רואה אותם זה לצד זה אתה מבין שה-500 החשמלי החדש הוא חדש לגמרי.

פיאט עשתה עבודה נפלאה בשמירה על מראה הרטרו החמוד של ה-500 של ימינו, תוך הפיכתה למכונית לעידן המודרני. מכיוון שהיא פותחה כמכונית חשמלית גרידא מלכתחילה, יש לה סוללה די גדולה (עבור מכונית קטנה) של 42kWh  וטווח בדיקת מעבדה WLTP תיאורטי של 350 ק"מ, למרות שגילינו שזה מתורגם ליותר כמו 230 ק"מ במציאות.

הפיאט החשמלית נוהגת בצורה משמעותית טוב יותר גם מכל דגמי ה-500 האחרים, כאשר מנוע ה-117 כ"ס שלה הופך אותה לאופנתית ומהנה באופן מפתיע עבור מכונית עירונית.

פתרון מושלם למי שרוצה פוזה בנהיגה בעיר.

אופל קורסה חשמלית

הבחירה שלנו
Opel Corsa-1
OPEL
Opel CORSA E 2024 – אופל קורסה
5/5
מחיר החל מ 109,990 ₪

יתרונות: טווח נסיעה, מעודנת

חסרונות: חווית נהיגה לא תמיד כיפית, מושבים אחוריים צפופים, תנוחת נהיגה לא מושלמת

אחת המכוניות החשמליות הקטנות הטובות ביותר למרות שהיא לא כיפית לנהיגה לחלק מהנהגים (כן, זה דבר חשוב שמבלים כל יום שעה-שעתיים ברכב)

הגרסאות המוקדמות היו מעט מאחורי הפיג'ו בטווח הנסיעה, אבל אחרי מספר עדכונים טווח הנסיעה מטפס לכ-330 ק"מ טובים ומספיקים לנסיעות עירוניות.

מתיחת הפנים של הקורסה החשמלית הביאה איתה גם חזית מחודשת ומערכת מולטימדיה חדשה.

הקורסה אולי קצת יותר פשוטה מהפיג'ו, אבל בעינינו היא עדיין נראית נאה מספיק; במיוחד בצורתה האחרונה. חווית הנהיגה משלבת טווח סוללה יומיומי טוב והתנהגות כביש חדה ונסיעה נוחה.

מיני קופר חשמלית

הבחירה שלנו
mini קופר SE 2022-1
Mini
mini cooper SE 2024 – מיני קופר
5/5
מחיר החל מ 265,467 ₪

יתרונות: כיף לנהוג, סטיילינג נאה, ביצועים פנצ'רים

חסרונות: טווח גרוע בעולם האמיתי, סוללה קטנה, לא פרקטי במיוחד

המיני חשמלית הביאה את כל הכיף שאתה מצפה מהמותג לפלח הרכב חשמלי  הקומפקטי. בהתבסס באופן בלעדי על מעטפת המיני בעלת שלוש הדלתות, המיני החשמלית אימצה את מערכת ההנעה מה-BMW i3 S שהוצאה משימוש, והעניקה לה עוצמה  של 181 כ"ס ומומנט של 199 קג"מ.

מצאנו שהביצועים חזקים במידה ניכרת ביחס למתחרות ברשימה זו, התנהגות כביש דינמית ששמורת על כל המסורות של רכבי המיני ההיסטוריים.

טווח  הנסיעה החשחמלי הוא המלכודבפועל הוא עומד על פחות מ-200 ק"מ וזה במכונית עם תא מטען די קטן ושקשה לגישה למושבים האחוריים שלה.

לא מדובר ברכב חשמלי קטן וזול או ברכב החשמלי החסכוני ביותר, מתאים בעיקר למי שהפרוטה מצויה בכיסו ונוהג בעיקר בנסיעות עירוניות.

כן, המיני הוא עדיין אחד מהמכוניות החשמליות הקטנות והמהנות יותר, אבל הטווח הקצר אומר שהיא כבר לא מספיק טובה כדי להיות בראש הרשימה הזו. החדשות הטובות הן שגרסה חדשה לגמרי אמורה לנחות בתחילת השנה הבאה עם אפשרויות סוללה גדולות יותר. עשינו בדיקה קצרה באב טיפוס וזה אפילו עדיף לנהוג מהנוכחי.

אורה פנקי קאט 300

הבחירה שלנו
1673884621ORALargeOfferTile_AuroraGreen
ORA
Ora Funky Cat 300 – אורה פאנקי קאט 300 2024
5/5
מחיר החל מ 140,557 ₪

יתרונות: אבזור, תא נוסעים מרווח, מערכות עזר לנהג.

חסרונות: תא מטען מוגבל, טווח נסיעה מוגבל ביחס למתחרות.

היתרונות הגדולים של האורה הם חלל הפנים היוקרתי, חומרים איכותים, שני צגים גדולים של 10.25 אינץ' ותא נוסעים מרווח.

התנהגות כביש טובה לעיר, היא זריזה ומהירה אך רועשת בנהיגה מהירה בין עירונית.

טווח הנסיעה הוא הבעיה הגדולה , בטח ביחס למתחרות כך שרכב זה מומלץ למי שרוב נסיעתו היא בתוך העיר.

רכב עירוני מושלם למי שנוהג בעיקר בעיר.

נושאים בכתבה זו
רכב חשמלי BYD

ענקית הרכב הסינית BYD (Build Your Dreams) היא אחד היצרני הרכב החשמלי הפופולריים והאהובים בישראל. את שנת 2023 היא סיימה עם הדגם הנמכר ביותר בישראל

קרא עוד »

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות

שם מלא *
טלפון *

בלחיצה על כפתור שלח אני מסכים לקבל מיילים ו-SMS מכתובת האתר ולתנאי השימוש באתר

סינון הרכבים

price-filter-button-02
פילטר-מחיר – slider
03,599,900
availability-filter-02
brand-filter-02
engine-filter-02
category-filter-02