כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב חשמלי

ביטוח רכב חשמלי

רוב האנשים נוטים באופן טבעי לחשוב שביטוח רכב חשמלי זהה לביטוח רכב בנזין רגיל.

מכיוון ורכב חשמלי בנוי עם מערכות שונות ובעל תכונות שונות מרכב "רגיל" הדבר משפיע על סוג התקלות ועל הביטוח שצריך לבטח אותו.

נהגי רכב חשמלי מתמודדים עם בעיות שאין לבעלי רכב עם מנוע בעירה כגון סוללה שהתרוקנה, פגיעה בעמדת הטעינה בבית.

אפילו גרירת רכב חשמלי שונה מגרירת רכב "רגיל" מכיוון ורכב חשמלי שוקל משמעותית יותר מרכב "רגיל" והדבר משפיע על הגרירה והעלות שלה.

כאשר אנחנו מתסכלים על המחירים של ביטוח רכב חשמלי אנחנו צריכים לזכור שעלינו להסתכל עליהם דרך עיני חברת הביטוח שמנסה לנהל סיכונים ולבנות פוליסות בהתאם לצרכים והסיכונים הייחודיים לרכבים חשמליים.

למה לשים לב שעושים ביטוח לרכב חשמלי?

1.      שירותי דרך וגרירה לרכב חשמלי: כפי שציינו מעלה, גרירת רכב חשמלי יקרה יותר ושונה מאשר גרירת רכב "רגיל". חשוב להקפיד על כך אחרת אתם עלולים למצוא עצמכם תקועים ברגע הכי לא נוח.

2.      כיסוי לסוללות: אומנם נושא פחות קריטי כאשר קונים רכב חדש אך נושא מהותי וחשוב ביותר כאשר קונים רכב חשמלי משומש. שימו לב מה כולל הכיסוי, איזה סוגי נזקים ואיזה סוגי תיקונים .זכרו! סוללה ברכב חשמלי היא הרכיב היקר ביותר!

3.      כיסוי לעמדת/ציוד טעינה: מדובר בכיסוי שבאופן טבעי אינו קיים ברכבי בנזין או דיזל. חשוב להקפיד על כך מכיוון והעלות של עמדת טעינה עם כל הציוד מגיעה לאלפי שקלים. חשוב שתקפידו גם לדאוג לכיסוי צד ג' לעמדת הטעינה מכיוון וקיים סיכוי של פגיעות מרכבים נושאים וכו בהתאם למיקום על העמדה. זה בהחלט לא נעים להגיע בערב הביתה ולראות עמדת טעינה פגועה ללא כיסוי ביטוחי.

4.      איזה מוסכים עובדים עם חברת הביטוח: נושא שלא שמים אליו מספיק לב והופך לקריטי שמדברים על ביטוח רכב חשמלי. חשוב לראות שהמוסכים שמוכרים ע"י חברת הביטוח מתמחים ברכב החשמלי שקניתם. רכבים חשמליים הם יחסית חדשים ולכן אין הרבה מוסכניקים שצברו עליהם מספיק ניסיון למעט מוסכניקים שעברו הסמכות ע"י היבואנים המורשים וזאת בניגוד לרכבי הבנזין שרובנו משתמשים במוסכים לא מורשים.

5.      גובה כיסוי ללא הפעלת תביעה: חברות הביטוח לא רושמות תיקונים כתביעות (מה שגורם לכך שהפוליסה לא מתייקרת כתוצאה מכך) עד גובה שקלי מסוים. שאנחנו אומרים "עד גובה שקלי מסויים" הכוונה לשווי כל הטיפול הרכב כולל ירידת ערך. לדוגמא, קבלתי מכה בפח. התיקון עלה 1000 ש"ח, חברת הביטוח מחייבת ששמאי יבדוק אז זה עוד כמה מאות שקלים. בנוסף נגיד ויש ירידת ערך של אחוז אחד על שווי הרכב והרכב שווה מאה אלף ש"ח. כלומר אחוז אחד = 1000 ש"ח. מעלות תיקון קטן בשווי של 1000 ש"ח הגעתי לשווי כולל של 2500 ש"ח. הנושא קריטי ברכבים חשמליים מכיוון והם בעלי מערכות חשמליות מתקדמות שהם יקרות יותר וגם הטיפולים בהן יקרים יותר.

לסיכום,

בגלל ההבדלים הטכנולוגיים והמבניים בין רכבי בנזין לרכבים חשמליים חשוב להקפיד על כמה התאמות בביטוח הרכב החשמלי שלכם כפי שפירטנו מעלה.

במידה ויש לכם שאלה נוספת או אתם זקוקים לייעוץ אל תהססו לפנות אלינו בוואטסאפ או במייל ואחד היועצים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.

נושאים בכתבה זו
מכונית חשמלית קטנה

Leapmotor T03 מראה חיצוני: ליפמוטור T03 הוא רכב קטן וקומפקטי עם עיצוב מודרני. הרכב כולל קווים נקיים וגריל קדמי קטן ומסוגנן. פנסי LED קדמיים ואחוריים

קרא עוד »
רכב חשמלי BYD

ענקית הרכב הסינית BYD (Build Your Dreams) היא אחד היצרני הרכב החשמלי הפופולריים והאהובים בישראל. את שנת 2023 היא סיימה עם הדגם הנמכר ביותר בישראל

קרא עוד »

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות

שם מלא *
טלפון *

בלחיצה על כפתור שלח אני מסכים לקבל מיילים ו-SMS מכתובת האתר ולתנאי השימוש באתר

סינון הרכבים

price-filter-button-02
פילטר-מחיר – slider
03,599,900
availability-filter-02
brand-filter-02
engine-filter-02
category-filter-02